شهربانو
بانوی شهر زیبا و پر رمز و راز طبیعت و سلامتی...
قالب وبلاگ
نويسندگان
  چربی های دور کمر و ظاهر بدی که این چربی های اضافه به ترکیب بدن می دهند، ممکن است برای بسیاری از افراد آزار دهنده باشند. احتمالاً همه افراد دوست دارند کمری باریک، زیبا و منعطف داشته باشند. چنین خصوصیاتی علاوه بر اینکه نشان سلامتی فرد به حساب می آیند، مسلماً در ترکیب بندی بدن هم تاثیر گذار خواهند بود.

اما اگر شما هم یکی از افرادی هستید که از ترکیب کمر و پهلوهای خود راضی نیستید، دیگر نگران نباشید. برای رسیدن به اندام مورد نظر خود، کافی است در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

داشتن یک دور کمر متناسب با بدن، با انجام یک سری تمرین های ورزشی مداوم و مخصوص و داشتن یک رژیم غذایی مطلوب، امکان پذیر می شود. چربی اضافه انباشته شده دور کمر می تواند زنگ خطری برای سلامتی افراد باشد. به عنوان مثال افرادی که دچار بیماری های عروق کرونری هستند، در صورت داشتن چربی اضافه دور کمر، بیشتر در معرض خطر مرگ قرار دارند. علاوه بر این داشتن یک کمر متناسب برای خانم ها یک فاکتور جذابیت و زیبایی محسوب می شود.

گرچه شکل و شمایل ظاهری شما متاثر از ژنتیک تان است، اما در صورت داشتن برنامه غذایی نادرست و یا نداشتن تحرک کافی نمی توانید ژنتیک را به طور کامل در داشتن اندام نامتناسب مقصر بدانید. دور کمر حدود ۸۱ تا ۸۹ سانتیمتر نامتناسب محسوب می شود. اما خبر خوش این است که هر شخصی با هر شکل اندامی قادر است مقداری از چربی های اضافه دور کمر خود کم کند.

در ادامه به سه قدم موثر در کاهش چربی های دور کمر اشاره می کنیم.

قدم اول: رژیم غذایی خود را تغییر دهید

کاهش کالری دریافتی برای سوزاندن چربی های اضافه بدن خود امری موثر محسوب می شود. اما در کنار آن شما می توانید با انتخاب بعضی غذاها نیز چربی های دور کمر خود را نشانه گرفته و به شکل مطلوبی کاهش دهید.

به عنوان مثال در یک مطالعه علمی، افرادی که از حبوبات کامل به جای حبوبات تصفیه شده (به همراه ۵ وعده میوه و سبزیجات، ۳ وعده لبنیات کم چرب، ۲ وعده گوشت بدون چربی، ماهی یا مرغ) استفاده می کنند، موفق به سوزاندن مقادیر بیشتری از چربی های اضافه دور کمر خود می شوند. چند نکته دیگر عبارتند از:

-چربی های بهتر مصرف کنید. تحقیقات نشان می دهند که یک رژیم غذایی با چربی های ساده اشباع نشده مانند آووکادو، آجیل، دانه ها، سویا و شکلات، از انباشته شدن چربی در ناحیه کمر جلوگیری می کند. در همین زمینه می توانید «چهار چربی خوردنی» را مطالعه کنید.

-از خوردن چربی های ترانس که اغلب در مواد تهیه شده از روغن های هیدروژنه مانند مارگارین، کلوچه و بیسکوییت یافت می شود، اجتناب کنید. این مواد به افزایش چربی های دور کمر و شکم کمک می کند.

-در رژیم غذایی خود از مواد فیبردار استفاده کنید. فیبرهای قابل حل مانند سیب، جو دوسر و گیلاس، سطح انسولین را پایین می آورند و منجر به افزایش سرعت سوختن چربی های دور کمر می شوند.

قدم دوم: از تمرینات ورزشی مناسب کمک بگیرید

-به روی شکم دراز بکشید و کمی از زمین فاصله بگیرید، سپس بر روی آرنج دستان خود در حالی که به سطح زمین نگاه می کنید تکیه کنید. عضلات شکم خود را محکم به درون منقبض کنید. در این حالت باسن شما به طرف پایین و کمر صاف قرار می گیرد. سعی کنید تا حدی که می توانید در این وضعیت بمانید و از قوس دادن به کمر جلوگیری کنید. این حرکت را ۳ تا ۵ بار در روز و هر دفعه به مدت ۳۰ ثانیه تکرار کنید.

-بر روی یک سطح راحت روی بازوی سمت راست خود دراز بکشید و پاهای خود را به سمت بیرون کشیده و پای راست را روی پای چپ قرار دهید. در این حالت آهسته باسن خود را از زمین جدا کرده و به سمت بالا بکشید. سعی کنید وزن خود را بر روی بازوی راست و پاها به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه تحمل کنید. این تمرین را برای هر سمت بدن ۵ بار تکرار کنید.

-در حالی که پاهای شما به اندازه ۸ تا ۹ اینچ فاصله دارند، به حالت نیم خیز قرار بگیرید و بازوهای خود را به سمت جلو بکشید. این حرکت را ۱۵ تا ۲۰ بار و هر بار به مدت ۵ تا ۱۰ ثانیه انجام دهید.

-در حالی که یک دست خود را به کمر زده اید، دست دیگر را بالای سر برده و تا جایی که می توانید به سمت مخالف بکشید. در این حالت بدن به صورت اریب قرار می گیرد.

-روی یک نیمکت بنشینید. زانوهای خود را به سمت شکم خم کرده و در حالی که کم کم پاهای خود را از زمین جدا می کنید بدن خود را نیز به عقب متمایل کنید. در این حالت که عضلات شکم منقبض می شود کمر خود را نیز آهسته به راست و چپ بپیچانید. این حرکت باعث انقباض و کشیدگی عضلات شکم می شود.

هنگام انجام حرکات ورزشی می توانید از ابزارهای کمکی نیز بهره بگیرید که در ادامه به چند حرکت مفید با استفاده از این ابزارها که به کوچک شدن دور کمر شما کمک می کند اشاره می کنیم:

-از دمبل استفاده کنید. در حالی که صاف ایستاده اید و با هر دست یک دمبل را برداشته اید، دستان خود را از دو طرف بدن به صورت صاف از خود دور کنید و کمی نگه دارید. ۴ مرتبه در هر روز و هر بار به تعداد ۱۰ دفعه این حرکت را انجام دهید. این حرکت ضمن تقویت عضلات شانه و گردن باعث پهن ترشدن این عضلات شده ودر نتیجه کمر باریکتر بنظر می رسد.

-بر روی زمین صاف ایستاده و با دست راست دمبل را بردارید و دست چپ را به کمر بزنید. کم کم بدن خود را به طرف راست متمایل کرده، بازو و دست راست را آویزان کنید و به مدت ۵ ثانیه در این وضعیت باقی بمانید. همین حرکت را با دست چپ نیز انجام دهید.

-هر روز به مدت ۱۰ دقیقه از حلقه لاغری استفاده کنید. این حرکت علاوه بر ایجاد شور و نشاط بچه گانه در شما، کمک شایانی به کاهش چربی های دور کمر می کند.

قدم سوم: از انجام تمرینات ورزشی لذت ببرید

ورزش کردن را به تدریج آغاز کرده و ادامه دهید. معمولا اشتیاق افراد در شروع یک رژیم ورزشی جدید باعث می شود که فرد در ابتدا همه تمرینات را پشت سرهم و بشدت انجام دهد. این شدت عمل دیر یا زود منجر به خستگی و سرخوردگی فرد (قبل از دستیابی به نتیجه مورد نظر) در انجام تمرینات خواهد شد. بنابراین پیشنهاد می شود بجای انتخاب یک برنامه شدید ورزشی، تعدادی از تمرینات را انتخاب کرده و به دفعات کم در طی روز انجام دهید و به تدریج افزایش دهید.

-در یک دفترچه یادداشت تمریناتی که انجام می دهید و روند پیشرفت خود را ثبت کنید. به این ترتیب هرگز از انجام این تمرینات احساس خستگی نخواهید کرد و بتدریج نتیجه مطلوب را در کمر و اندام خود خواهید دید!

-شرایط مناسب و راحت را هنگام انجام تمرینات برای خود فراهم آورید. پوشیدن لباس مناسب، همراه داشتن بطری آب و یا حتی گوش دادن به یک موسیقی مناسب می توانند کمک کنند که تمرینات را با انگیزه و هیجان بیشتری انجام دهید.

-تمرینات یوگا را در برنامه ورزشی خود بگنجانید. یوگا در کاهش چربی های دور شکم و تقویت عضلات آن تمرین مناسبی است و خصوصا اگر به صورت دسته جمعی انجام گیرد هیجان و لذت بیشتری به همراه خواهد داشت.

-هنگام انجام تمرینات تنفس را فراموش نکنید! بیشتر افراد حین ورزش کردن، برای داشتن تمرکز در انجام صحیح تمرینات خصوصا تمریناتی که عضلات داخلی را درگیر می کنند، نفس کشیدن را فراموش می کنند و این منجر به سفتی بدن و خستگی زودرس می شود.

***

با رعایت رژیم غذایی مناسب و انجام ورزش هایی که در این مطلب توصیه شده، تنها با اندکی پشتکار به سایز و اندام دلخواه خود خواهید رسید.

منبع: سالم زی

دوستان نازنین شهربانو ؛

اول این که آرزو می کنم همیشه متناسب و خوشگل و سلامت باشین!

دوم این که هرگز گول این مکمل های لاغری رو نخورین ! چون:

لاغری یک راه بیشتر نداره و اونم اینه :تغذیه ی درست!مناسب و تحرک

بهترین راه برای لاغری، تغذیه مناسب و تحرک است که باید فرد تحت درمان متخصص تغذیه قرار گیرد و تدریجا لاغرشود‌.‌ باید توجه داشت که لاغر شدن بیش از 4 کیلو در ماه توصیه نمی‌شود‌.(دکتر کیمیاگر)

سوم این که هنوز هم به فرمولهای لاغری شهربانو می تونید اعتماد داشته باشید چشمک

[ سه‌شنبه ٢٦ مهر ۱۳٩٠ ] [ ۸:۱٦ ‎ق.ظ ] [ شهربانو ]

سلام به دوستان خوب شهربانو

از پیلاتس چه می دانید؟!

کنترولوژی عبارت است از ایجاد هماهنگی کامل بین جسم ، ذهن و روح .

افراد ابتدا از طریق کنترولوژی به شیوه هدفمند ، کنترل کامل جسم خود را در دست می گیرند و سپس از راه تکرار کامل حرکات آن به شیوه تدریجی ولی پیشرفت کننده به یک نوع هماهنگی طبیعی دست پیدا می کنند.
 
کنترولوژی باعث پرورش هماهنگ اجزای بدن می شود ، حالتها و حرکات نادرست بدن را اصلاح می کند، نیروی حیات را به بدن باز می گرداند و توان ذهنی را افزایش می دهد


انسانها تقریبا در دوران کودکی از نعمت رشد طبیعی و متعارف جسمانی برخوردارند اما با شروع دوران بلوغ ، جسم افت کرده و شانه ها خمیده می شوند، عضلات شل و آویزان شده و نیروی حیاتی بشدت رو به تحلیل می رود .
بدون شک این قضیه امری فراگیر و طبیعی است. انجام حرکات ورزشی کنترولوژی و رعایت دستورالعملهای آن پرورش جسمانی را به ایده آل نزدیک می کند .
علم کنترولوژی اختیار کامل جسم را توسط مغز در دست می گیرد. یعنی عضلات بدن از اراده فرد فرمان ببرند .

کسانی که کنترولوژی را برای اولین بار تجربه می کنند احساس می کنند سرحال آمده و بعد از سالهای ذهن آنان از خواب بیدار شده است.

نام این ورزش در ابتدا توسط ژوزف پیلاتس علم کنترل بدن نام گذاری شده بود که پس از مرگ وی بدلیل احترام و حفظ یاد و خاطره او توسط بازماندگانش به نام پیلاتس متداول شد.
سیستم ورزشی است که در سال 1920 توسط ژوزف پیلاتس پایه گذاری گردید روش تمرینی پیلاتس متشکل از ورزشهایی است که تمرکز روی پیشرفت انعطاف و قدرت در تمام اندامهای بدن دارد بدون اینکه عضلات را حجیم کند یا آنها را از بین ببرد.
 
این روش تمرینی از حرکات کنترل شده ای تشکیل شده که بین بدن و مغز هارمونی فیزیکی ایجاد کرده و توانایی بدن افراد را در هر سن بالا می برد از فواید این ورزش:

- بالا بردن و تقویت سیستم ایمنی بدن

 


- بالا بردن تمامی قوای بدن در جهت اینکه فکر و ذهن را از افکار منفی آزاد سازد بر خلاف یوگا بدن در حال حرکت می باشد.

 - کاهش دهنده دردهای مهره ای و کمر

 - ایجاد کشیدگی در ظاهر اندام

 - بوجود آوردنده شکل ظاهری بهتر اندام

 - شکم صاف و کمر باریک

 - پیشرفت انعطاف و تعادل

 - افزایش قابلیت تحرک مفاصل

 - حجیم کردن فضای ریه و بالا بردن قابلیت تنفس و تقویت

سیستم قلبی عروقی

  - بالا بردن دامنه حرکتی مفاصل و عضلات

 - از بین بردن درصد احتمالی جراحات و آسیب پذیری

 

علاوه بر این کسانی که ورزش پیلاتس را انجام می دهند خواب بهتر عصبانیت کمتر استرس و خستگی کمتر خواهند داشت.

 


از آنجا که این روش تمرینی در وضعیتهای ایستاده نشسته و خوابیده بدون طی مسافت و پرش و جهش انجام می گیرد آسیبهای ناشی از صدمات مفصلی را کاهش می دهد زیرا حرکات ورزشی در دامنه های حرکتی در سه وضعیت فوق با اجرای تنفس های عمیق و انقباظهای عضلانی انجام می گیرد.

چرا پیلاتس به چنین پدیده موفقیت آمیزی تبدیل شده است؟
 

بسیار ساده ، گفتار صادقانه پیلاتس و اینکه این ورزش بسیار عالی عمل می کند و به تمام وعده های خود عمل می کند . افراد در هر وضعیتی که باشند، ورزشکار حرفه ای یا تازه کار، خانمهای خانه دار یا آقایان کارمند و پر مشغله اگر ورزش پیلاتس را آغاز کنند اطمینان می دهیم که نتیجه مثبت آن را خواهند دید .

با شروع پیلاتس می توان قدم به قدم تغییر ظاهر ،اجرای صحیح حرکات ، بدن جدید و بهتر ، متوازن، صاف و کشیده ، بلند تر ، باریکتر و انعطاف پذیر تر با یک قدرت پنهانی ساخت .

منبع : بانک اطلاعات ورزشهای رزمی

دوستان نازنین شهربانو

پیشنهاد می کنم حتما این ورزش رو انجام بدین وتاثیر خیلی خوب اون رو به چشم ببینید

شرکت در کلاس هم الزامی نیست می تونید سی دی های آموزشی رو تهیه کنید و هر روز سر ساعت معینی ورزش کنید

و اما توصیه های طلایی پلاتس که فقط در سایت شهربانو موجود است:چشمک

1- به هیچ عنوان با شکم  گرسنه ورزش نکنید

2- برای صبحانه تخم مرغ میل کنید

3- بهترین زمان ورزش 40 دقیقه بعد از صبحانه ی کامل است

4- بعد از پلاتس یک لیوان شیر + یک لیوان آبمیوه ی تازه یا یک لیوان میوه ی خرد شده

برای حفاظت از ماهیچه ها میل کنید

5- بعد از پلاتس بادام و فندق هم بخورید ولی هرگز چیز شیرین میل نفرمایید.

با آرزوی تنی سالم و لبی خندان برای همه ی دوستان شهربانو

[ یکشنبه ٢٤ مهر ۱۳٩٠ ] [ ٩:٥٧ ‎ق.ظ ] [ شهربانو ]

 

با سلام به دوستان گل شهر بانو

 با شروع فصل پاییز همه ی ما شروع می کنیم به زدودن گرد و غبار تابستان و همه جا رو آب و جارو می کنیم و درو پنجره ها رو هم می بندیم و با خیال آسوده از پنجره ی خونمون بارش بارون رو نگاه می کنیم !

 اما یه چیزی رو فراموش کردیم ... بدن ما!

 بله درسته ! بدن ما هم به کمی توجه و گرد گیری در این فصل نیاز داره!

 و ما اکثرا از اون غافلیم!

 پس شروع می کنیم :

 یک برس که موهای نسبتا نرمی داشته باشد برداشته و روی کل بدن به غیر از صورت

 با حرکات رفت و برگشت کوتاه ماساژ می دهیم (نه خیلی مثل قشو فشار بدین و نه خیلی آروم مثل ناز کردن!)

 بعد از شروع این کار آرام آرام احساس خیلی خوبی مانند جوان شدن و بیداری کل بدن پیدا می کنیم

 بعد از اتمام کار یه دوش آب گرم گرفته (گرم گفتم نه جوش!)و بعد هم با یه روغن عالی مثل روغن بادام شیرین کل بدن رو چرب می کنیم

 البته این طور روغن ها بیشتر خاصیت حفظ رطوبت رو دارن تا چرب کردن پس نگران نباشید

 حالا نوبت می رسه به صورت که باید از مواد پیلینگ ملایم صورت با مارکهای معتبر

 استفاده کنیم و بعد هم یه ماسک عالی و مقوی و درعین حال خیلی خوشمزه:

  1قاشق غذاخوری ماست پرچرب کامل + اقاشق عسل طبیعی

 و بعد از حدود یک ربع با ملایمت می شوییم.

 خانه تکانی موها هم با سرکه ی سیب است!

 بله درست است سرکه ی سیب را برداشته و به جای اینکه کلش را روی سرتان خالی کنید

 فقط یک یا دو قاشق به ریشه ی موهایتان مالیده و بعد از مدت کوتاهی آبکشی کرده و بعد شامپو می زنید که بهتر است از شامپوی سرکه ی سیب استفاده کنید

 و سعی کنید حداقل هفته ای یکبار از ماسک های موی تقویت کننده استفاده کنید.

 خب ؛ دوستان خوب شهربانو...

 

دقت کنید که در فصل پاییز بیشتر از سبزیجات و میوهای رنگی که آنتی اکسیدان بالایی دارن استفاده کنید

 و همین طور سعی کنین فقط سبزیجات مخصوص این فصل رو فراوون میل کنید مثل انواع کلم ها و اسفناج و شلغم.

 از مصرف محصولات گلخانه ای تا حد امکان فاصله بگیرید

 روزی 6 تا 8 لیوان آب معدنی بخورید و از مصرف زیاد چای و قهوه بپرهیزید

 هفته ای دوبار حتما و حتما ماهی بخورید

 و مصرف روزانه ی قرص های امگا 3 رو هرگز فراموش نکنید

 

شهربانو پاییز و زمستان دلچسبی را برای شما آرزو می کندقلب

 

[ چهارشنبه ٢٠ مهر ۱۳٩٠ ] [ ۸:٢۱ ‎ق.ظ ] [ شهربانو ]

سلام به همه ی دوستای گلم همون طور که قول دادم قراره در این پست چند تا فرمول جادویی برای صورت و دور چشم براتون بنویسم ..

اولین مورد یه ماسکی هست برای صاف و براق کردن پوست:

یک موز رسیده + 2 قاشق غذاخوری روغن بادام + یک عدد زرده ی تخم مرغ

مدت استفاده : 20 دقیقه

شستشو با آب سرد

دومین مورد برای رفع سیاهی دور چشم هست:

1سفیده ی تخم مرغ + نصف سیب رنده شده + 1 قاشق چایخوری قهوه ی ترک

همه ی این مواد رو خوب مخلوط کنین و در گاز استریل بگذارین

تا بزنین و روی قسمت مورد نظر قرار داده و 20 دقیقه استراحت کنین..

و این هم یه ماسک دیگه برای دور چشم:

1 قاشق چایخوری عسل + 1 قاشق چایخوری خامه ی شیر + 1 قاشق شیر زنبور 

 (مغذی ترین ماده غذایی به صورت صد در صد طبیعی که معروف به شیر زنبور عسل یا شاه انگبین است توسط زنبوران کارگر جهت تغذیه ملکه کندو ایجاد میشود
دارای خواص ضد افسردگی وآلزایمر و بیماریهای اعصاب وروان وضد خستگی وتفویت عمومی بدن در مقابل بیماری هاست. همچنین در پیشگیری و درمان سرطان ها{عوارض شیمی درمانی} موثر میباشد.بر روی لوزالمعده تاثیر گذاشته موجب ترشح طبیعی انسولین میشود و قند خون افراد دیابتی را در میان مدت متعادل میسازد
و ماسک آن برای چین وچروک صورت مناسب است
کسانی که برای آتروز و درد مفاصل و یا پوکی استخوان مصرف کرده اند بسیار مورد قبولشان قرار گرفته است
وچون دارای تنواع املاح و ویتامین می باشد موجب درمان کم خونی نیز می شود
وده ها خاصیت دیگر نیز دارا میباشد)

فوق العاده است ...باور کنین

نکته ی شهربانو :

اکثر این فرمولها و ماسک ها ترجمه ی خودم از سایت ها یا رسانه های انگلیسی و ترکیه هست . یعنی تکراری نیست چشمک

 

 

با کلیک شما روی می پسندم شهربانو امیدوار می شود...

[ سه‌شنبه ۱٩ مهر ۱۳٩٠ ] [ ۱٠:٠٥ ‎ق.ظ ] [ شهربانو ]

 

 هر انسان سالم ،یک تخم مرغ در روز


 تخم مرغ یکی از معدود غذاهای شناخته شده در طبیعت است که می تواند نیازهای بدن را بطور متعادل تأمین نماید. عمده ترین ویژگی تخم مرغ و وجه تمایز آن نسبت به سایر مواد غذایی:
 
ترکیب پروتئینی و مواد مهم موجود در آن نظیر کولین، لوتئین و گزانتین و تولید انرژی است که مصرف آن سبب چاقی نمی شود.

 دکتر پریسا ترابی کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت:
 
پروتئین تخم مرغ یک پروتئین کامل ،قابل جذب و دارای بیشترین اسید آمینه های ضروری برای بدن است که درصد جذب بالایی دارد. پروتئین تخم مرغ هم در سفیده و هم در زرده آن وجود داشته که نسبت آنها 60% به 40% است. بدلیل کیفیت بالای تخم مرغ، این ماده نقش مهمی در ایجاد سیری بخصوص هنگامی که در وعده صبحانه مصرف شود دارد و به همین دلیل باعث کاهش وزن می شود زیرا علاوه بر القای احساس سیری، میزان کالری بسیار کمی تولید می کند. مصرف پروتئین تخم مرغ از تحلیل توده عضلانی در طول سالخوردگی جلوگیری و آنرا کاهش می دهد و در هنگام کاهش وزن نیز بافت عضلانی را حفظ می نماید. 

کولین یکی از مواد ویتامینی مهم موجود در تخم مرغ است که نقش بسیار مهمی در تکامل مغز جنین دارد. مصرف کافی کولین توسط دختران در دوران رشد و بلوغ با کاهش احتمال بروز سرطان سینه در بزرگسالی آنها همراه است. 
 
 خوردن یک عدد تخم مرغ در روز با 18% کاهش احتمال سرطان سینه همراه است بویژه وقتی که همراه با میوه و سبزیجات مصرف شود.

دکتر ترابی خاطر نشان کرد : لوتئین و گزانتین  تخم مرغ از منابع بسیار مهم و غنی از این مواد می باشد. این دو ماده با کمک به ساخت رنگدانه در ناحیه ماکولا باعث فیلتر کردن اشعه های UV در چشم و در نتیجه حفاظت چشم از آسیب می شوند و با عمل آنتی اکسیدانی خود از آسیب رادیکالهای آزاد به سلولهای چشم جلوگیری می کنند.
 
 مصرف زرده تخم مرغ، اسفناج و بروکلی می تواند سبب بیش از 20% کاهش احتمال بروز کاتاراکت و بیش از 40% کاهش احتمال بروز دژنراسیون ماکولار در سالخوردگی  شود.

باورهای غلط در مورد کلسترول تخم مرغ :
متاسفانه تخم مرغ در دهه های گذشته جایگاه مناسبی در سبد غذایی مردم نداشته است زیرا تصور می شد که با خوردن آن کلسترول خون افزایش یافته و در نتیجه بیماریهای قلبی-عروقی و خطر حمله قلبی را افزایش می دهد.
امروزه مطالعات متعددی که توسط محققین بسیار معتبر و در طول سالهای متمادی بر روی افراد بسیار زیادی در کشورهای مختلف صورت گرفته که ثابت کرده اند که مصرف تخم مرغ حتی بیش از یک عدد در روز در بسیاری از مردم بدون ارتباط به جنس ،سن و نژاد آنها باعث افزایش کلسترول خون نشده و حتی برای قلب می تواند مناسب و مفید هم باشد.
آنچه که در تولید کلسترول خون در بدن نقش دارد اسیدهای چرب اشباع بویژه نوع ترانس است و نه کلسترول های غذایی و در تخم مرغ تنها ⅓ اسیدهای چرب آن از نوع اشباع بوده و کلسترولی هم که در اثر خوردن تخم مرغ در بدن تولید می شود از نوع HDL (کلسترول خوب) و LDL کم آنتروژنیک است که هیچ تغییر معنی داری را در نسبت LDL:HDL ایجاد نمی کند.


به چه افرادی بیشتر توصیه به مصرف تخم مرغ می کنیم؟ میزان مصرف در گروههای سنی مختلف:
 مصرف تخم مرغ در زنان باردار و شیرده ،کودکان و نوجوانان در حال رشد، ورزشکاران و کلیه بزرگسالان سالم و همچنین در دوران پس از بیماری بدلیل ارزش غذایی بالا توصیه اکید می شود. که خوردن یک تخم مرغ در روز در آنها کاملاً بلامانع و در برخی موارد توصیه اضافه تر هم ممکن است انجام شود. در هر صورت مصرف تخم مرغ از 8 ماهگی در کودکان قابل انجام بوده و توصیه می شود تا یک سالگی 1 زرده کامل یک روز در میان و از 2 سالگی به بالا یک تخم مرغ در روز مناسب است.
 
به گزارش سلامت نیوز همچنین ساندویچ تخم مرغ علاوه بر اینکه می تواند بعنوان یک غذای کامل در یک وعده غذایی مورد استفاده قرار گیرد،  نوعی میان وعده مقوی و مغذی برای همه افراد جامعه به ویژه دانش آموزان  است.

چه افرادی باید در مصرف تخم مرغ احتیاط کنند؟

وی گفت : در افراد دارای بیماری دیابت، فشار خون بالا و، بیماریهای قلبی ، چاقی و بیماریهای کبدی مصرف تخم مرغ تا حدود 3 عدد در هفته باید محدود شود.  این محدودیت مصرف تنها در مورد زرده تخم مرغ است که حاوی کلسترول می باشد و مصرف سفیده تخم مرغ  نه تنها خطری نخواهد داشت بلکه در این گروههای خاص مفید هم خواهد بود. در بیماریهای ذکر شده باید از خوردن غذاهای چرب نیز همراه تخم مرغ خودداری کرد و روش پخت تخم مرغ نیز باید بدون استفاده از روغن باشد. به منظور جلوگیری از بروز مسمومیت ها پوسته تخم مرغ باید بدون ترک، تمیز و عاری از هر گونه آلودگی باشد.

پس لازم است افراد تخم مرغ مصرفی را ترجیحا از فروشگاه هایی که تخم مرغ را در یخچال نگهداری می کنند خریداری کرده و هرگز تخم مرغ های شکسته، ترک دار و آلوده را خریداری نکنند.

وی افزود: در صورتی که تخم مرغ ها طی حمل به منزل ترک برداشت و یا شکست محتویات آن را در یک ظرف درپوش دار ریخته و در یخچال نگهداری و طی حداکثر دو روز آن را مصرف کنند.

این کارشناس تغذیه تصریح کرد: محتویات تخم مرغ تازه باید فاقد بوی تعفن و علائم فساد و سفیده آن غلیظ، رقیق و کاملا از هم یکدیگر قابل تفکیک باشد و سفیده دارای ظاهری غیر شفاف است.

دکتر ترابی در خصوص ویژگی های تخم مرغ فاسد گفت:

 پوسته تخم مرغ های کهنه،‌ کدر و بد رنگ است و نسبت سفیده غلیظ به سفیده رقیق کاهش می یابد. همچنین در تخم مرغ کهنه سفیده شفاف بوده و اتاقک هوایی بزرگ می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که چگونه می توان تخم مرغ کهنه و فاسد را از یکدیگر تشخیص داد،‌ بیان کرد:

وقتی تخم مرغ در آب شناور می ماند که اتاقک هوایی آن به اندازه کافی برای شناور نگهداشتن تخم مرغ بزرگ شده باشد و این به مفهوم کهنه بودن آن است. بهتر است برای اطمینان از فاسد بودن تخم مرغ کهنه، آنها را قبل از استفاده در یک ظرف جداگانه بشکنند.

گفتنی است: دیروز روز جهانی تخم مرغ بود و طبق اعلام کارشناسان :

سرانه مصرف تخم مرغ در کشور از استانداردهای بین المللی پایین تر است.

 

 و اما.......

خوردن سه عدد تخم مرغ در هفته مردان را به مرگ نزدیک مرگ می‌کند!


 دانشمندان دریافتند خوردن سه عدد تخم مرغ در هفته احتمال مرگ مردان بر اثر سرطان را افزایش می‌دهد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از برنا، محققان دریافتند احتمال مرگ مردانی که بیش از 3 تخم مرغ در هفته می‌خورند، 81 درصد بیشتر از دیگران است.

به گفته محققان، این خطر ممکن است به خاطر وجود مقادیر زیاد کلسترول و کولین (ماده غذایی که به کارکرد صحیح سلول‌ها کمک می‌کند) باشد که در تخم مرغ یافت می‌شود.

بر اساس گزارش دیلی میل، دانشمندان با مطالعه و آزمایش چند هزار مرد دریافتند هیچ ارتباطی بین خوردن گوشت و تومور سرطانی وجود ندارد اما میزان مرگ و میر مردان بر اثر سرطان پروستات در بین افرادی که در برنامه غذایی از تخم مرغ استفاده می‌کردند، زیاد است.

 

منبع : سایت سلامت نیوز

و حالا چند جمله هم از شهر بانو بشنوید:

در زرده ی تخم مرغ ماده ای به نام بیوتین موجود است که برای مو عالی است و می توانید در ماسکهای تقویت مو از آن استفاده کنید.

منتظر فرمول سه ماسک صورت بسیار عالی هم که با تخم مرغ درست می شوند در پست بعدی ما باشید...

همیشه شاد باشید  و سلامت

[ سه‌شنبه ۱٩ مهر ۱۳٩٠ ] [ ٧:٤٤ ‎ق.ظ ] [ شهربانو ]

 

 با سلام خدمت همه ی دوستان و دوست داران سلامتی و تناسب اندام

 آرزو می کنم همیشه ی همیشه تنتون سالم و لبتون خندون باشهلبخند

خیلی وقتها و خیلی از جاها خیلی از آدمها رو دیدیم که دوست دارن لاغر بشن اونم به صورت معجزه آساو خیلی سریع!

اماباید بگم لاغری و تناسب اندام یه راه بیشتر نداره که اونم بالا بردن اطلاعات علمی هست!

 درسته ... تعجب نکنین وقتی ما به طور کامل با سیستم بدن و فواید و مضرات انواع غذاها آشنا باشیم دیگه بیشتر مشکلات حل شده حالا فقط باید کمی از آن همتی که نزد بانوان ایرانی فراوان است به خرج دهیم!!

( میانگین فعالیت بدنی زنان صفر دقیقه است که بسیار نگران‌کننده است. )

 و اما حالا یه مژده ! فرمولی جالب برای لاغری:

ترخون + لیمو ترش + نعنا + 2لیتر آب

 سبزیها با ساقه باشن و از هر کدوم یه شاخه

 بجوشانید و قبل از خواب یک لیوان بنوشید

در عرض چند هفته جواب میده و کاملا هم سالم و مغذی هست.

البته همون طور که می دونین این یه دستور مکمل هست یعنی کالری دریافتی روزانه تون رو هم با عرض معذرت باید کم کنین!

در ضمن آخرین غذایی که میل می کنین ساعت 7 و یا نهایتا 8 باشه

و اینم یه خبر خوب از سلامت نیوز:

 یک متخصص داخلی گفت: انگور بهترین میوه برای کسانی است که می‌خواهند وزن خود را کم‌کنند همچنین اسید اوریک انگور ، سنگ‌های صفراوی و مسمومیت‌های مزمن را از بدن پاک می‌کند.
 
سید علی ابوالحبیب متخصص داخلی و محقق طب اسلامی در گفت‌و‌گو با  فارس اظهار داشت: انگور بهترین میوه برای افرادی است که می‌خواهند لاغر شوند. انگور بدن افراد را از اسید اوریک، سنگ‌های صفراوی و مسمومیت‌های مزمن پاک می‌کند.

وی گفت: مصرف آب‌غوره نیز برای افرادی که مبتلا به چاقی مفرط هستند، بسیار مفید است و افراد برای لاغر شدن می‌توانند جودوسر مصرف کنند و کسانی که می‌خواهند رژیم غذایی بگیرند می‌توانند در رژیم غذایی خود سیب را با پوست مصرف کنند.

این متخصص داخلی اضافه کرد: کنگر فرنگی سبزی لاغر کننده‌ای است که افراد چاق می‌توانند هر روز از آن مصرف کنند همچنین برای لاغر شدن بهتر است صبح ناشتا لیموترش را با یک لیوان آب و مقداری عسل  مصرف کنند. مصرف روزانه هویج خام نیز در لاغر کردن افراد چاق بسیار مفید است.

و همین طور:

به نقل از شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، لوبیا موادی دارد که حس گرسنگی را از بین می‌برد و به این ترتیب از مصرف مواد غذایی و چاقی مرتبط با آن پیشگیری می‌کند.

 بر اساس این گزارش، لوبیا مقدار زیادی پروتئین، آهن، پتاسیم، روی و منیزیم دارد؛ لوبیا سبز نیز مقدار فراوانی ویتامین ب و ث دارد و به راحتی هضم می‌شود.

 

کارشناسان استفاده از انواع لوبیاهای سفید، قرمز و چیتی را برای رژیم غذایی توصیه  می‌کنند. 

 امیدوارم همیشه متناسب و همیشه سلامت باشینقلب

 

[ دوشنبه ۱۸ مهر ۱۳٩٠ ] [ ۸:۳٤ ‎ق.ظ ] [ شهربانو ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

سلام و درود فراوان به همه ی دوستان شهربانو به شهر سلامتی خوش آمدید...قصد دارم در این وبلاگ از همه ی فرمول های طبیعی برای لاغری و غذاهای سالمی که باخیال آسوده میشه استفاده کرد بنویسم قصد دارم از راه های سالم تر زیستن در این دنیای پر هیاهو بنویسم... از نعمت های فراوونی بنویسم که همیشه بهترین نوعشون در اختیارمون هست اما متاسفانه به علت ندونستن اهمیت موضوع بدترین نوعش رو استفاده می کنیم و دردسرهای فراوونی اتظارمون رو می کشن... امیدوارم از مطالب این وبلاگ استفاده کنید.
امکانات وببازی آنلاین
بنیاد خیریه مهر نور, بنر حمایتی,بنر خیریه,بنر مهر نور

بانك اهداكنندگان سلولهای بنیادی ایران